Tarihler & Elverişlilik E-posta ile Sorun

 

Ayutthaya Deneyimi

Ayutthaya, 417 yıldır Tayland sermayesinin önemli turistik yerlerinden birisidir. Taylandlıların kuzey komşuları tarafından güneye göç etmeye zorlanan Kral U-Thong tarafından 1350 yılında kurulmuş şehirde, birçok antik kalıntılar ve sanat eserleri görülebilir. Ayutthaya'da, Tayland'ın başkenti olduğu dönemden, Burma'nın yağmaladığı 1767 yılına kadar 33 tane farklı kral hüküm sürmüştür. Tarihsel bir park olarak iyi korunmuş alan, 13 aralık 1991 yılından bu yana UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.
 

Tur Güzergahı

08:00 - Otelde buluşma ve Bangkok'un 76 km kuzeyinde bulunan Ayutthaya'ya hareket. Burası Tayland'ın en zengin şehirlerinden birisi ve önemli tarihi mekanlarından birisidir. Ayutthaya'nın ihtişamı, birçok görkemli yapı, yoğun harabeler ve şehrin etrafının Chao Phraya, Pa Sak ve Lop Buri nehirleriyle çevrili olmasıdır. Tarihsel bir park olarak iyi korunmuş alan, 13 aralık 1991 yılından bu yana UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Ayutthaya 2.556 kilometre karelik bir alanı kaplamaktadır.

09:30 - Yai Chai Mongkol Manastırına ziyaret.
Manastırın büyük bir kulesi vardır ve uzak bir mesafeden görülebilmektedir. Bu manastır M.S. 1357 yılında Kral U-Thong tarafından, Seylan adasında Keşiş Vanarat Maha Thera'dan eğitimini tamamlayıp dönen keşişlerin kullanımı için yaptırmıştır.

10:00  -  Yerel müze ziyareti.
Çarşamba'dan Pazar'a kadar : Chao Sam Phraya Ulusal Müzesi
Pazartesi ve Salı : Ayutthaya Tarihi Çalışma Merkezi

10:30  - Ayutthaya Tarihi Kalesi
14. Yüzyıl'da Kral U-Thong tarafından yaptırılan kale, zamanla genişletilmiştir. 1767 yılında yıkılan köşklerden, geriye sadece tuğla temeli, sütunlu girişler ve duvarlar kalmıştır.

Keşiş Mongkhom Bophit Tapınağına ziyaret.
Keşiş Mongkhom Bophit'in büyük bronz döküm Buda heykeli orjinal olarak Büyük Saray'ın açık alanında düzenlenmiş ve daha sonra Kral Songtham tarafından üzerine tapınak inşa edilmiştir. Ayutthaya'nın çöküşü sırasında tapınak, çıkan yangında kötü bir şekilde tahrip olmuştur. Şu anda görülen tapınak tekrardan onarılmış fakat önceki gibi güzel işçiliğe sahip değildir. Tapınağın doğu tarafındaki açık alan, kraliyet aile üyelerinin ölü yakma töreni yaptıkları yer olarak kullanılmaktadır.

Keşiş Si Sanphet Manastırına ziyaret.
Burası Kraliyet Sarayı Kompleksi içindeki en önemli tapınak ve orjinali Bangkok'daki Emerald Buda Tapınağı'ndan kopyalanmıştır.

11:30  - İç kesimlere doğru şehir turu. Yol boyunca Mahathat, Ratburana ve Keşiş Ram tapınaklarını ve kalıntılarını görebilir, ardından Ayutthaya fil kampında fil besleyebilirsiniz.

12:00  - Öğle yemeği nehir kenarındaki restoranda verilecektir.

13:00  - Nehir boyunca adanın güneyinden karşıya geçiş ve Chaiwatthanaram Manastırı'na ziyaret. En görkemli antik Budist manastırlarından biri olan Chaiwatthanaram, Kral Prasatthong tarafından M.S. 1630 yılında yaptırılmıştır. Bu manastırı yaptırma nedeni olarak, annesine olan değeri göstermek istemesidir. Prens Damrong Rachanuphap, mimari olarak Angkor Wat ile benzerlik gösterdiğini ve manastırın, kralın Kamboçya üzerinde sağlanmış olan zafer üzerine inşa ettirmiş olabileceğini belirtmiştir.

13:30  - Ayutthaya'dan yeşil çeltik tarlalarını, köyleri ve tapınakları geçerek Bangkok'a doğru yola çıkıyoruz.


15:00  - Otel'e dönüş.

 

Fiyata Dahil Hizmetler
Klimalı araç ve deneyimli şöför
Giriş Ücretleri
Öğle Yemeği
Rehberlik Hizmeti
Not: Türkçe rehberlik hizmeti 4(Dört) kişilik ve üzeri rezervasyonlarda verilmektedir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Kişisel Harcamalar
Bahşişler
Fil Gezisi(isteğe bağlı)


 

Tarihler & Elverişlilik

 

Tarih:
Lütfen Tarih Seçiniz


Çocuklar
2 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için %10 indirim yapılır.
13 ve üzeri çocuklar için normal fiyatlar geçerlidir.

Durum Açıklamaları
Garanti: Tur kesinlikle organize edilecektir.
Uygunluk: Tur yeterli sayıya ulaşıldığında organize edilecektir.
Sınırlı: Tur için birkaç kişilik yer mevcuttur.
Bize Ulaşın: Durum bilgisi için lütfen bize ulaşın.

Nasıl Online Rezervasyon Yapılır
1. Size uygun olan tur tarihini seçiniz.
2. Rezervasyon yapmak istediğiniz kişi sayısını seçiniz.
3. Güvenli revervasyon motorundaki Rezervasyon tuşuna tıklayın.
4. Kişisel bilgilerinizi ve ödeme detaylarınızı tamamlayın.
5. Turunuz anında gönderilen e-posta ile onaylanarak size bildirilecektir.